Genezy motoryzacji

Genezy motoryzacji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Za początek tej modnej i ubóstwianej przez niemalże wszelkich facetów na Ziemi dyscypliny honorowany jest osiemnasty wiek. Wówczas to oczywiście został zbudowany pierwszy pojazd z silnikiem, który mógł transportować osoby. Rzecz jasna pierwsza konstrukcja miała wiele defektów. Niemniej jednak to naturalnie ona stała się źródłem obecnej motoryzacji. Pierwsza machina powstała dogłębnie w 1774 roku. Napędzana była dwucylindrowym napędem parowym. Użytkowana była do transportowania przedmiotów i ludzi. Już wówczas byłą nadzwyczaj innowacyjnym wynalazkiem, który niesłychanie ekspresowo został wdrożony w życie. Następnym wymysłem był pociąg drogowy. Tego rodzaju maszyna została wynaleziona w 1802 roku. Dwadzieścia pięć lat w następnej kolejności wynaleziono pierwsze autokary, które były poruszane silnikami parowymi. Historię motoryzacji wolno zakończyć ważnym wydarzeniem. W 1884 roku został wymyślony pierwszy silnik napędzany paliwem. W tym samym roku wyprodukowano samochód, który był poruszany tego typu napędem.

Podobne wpisy o samochodach:

about author

admin

related articles

Frazy kluczowe: przeszczep łąkotki warszawa, szkiełkowanie kraków, Szybkoschnąca Lakierobejca do wnętrz zastosowanie, balayage kraków, Drepo zadaszenia tarasów, etykiety inspekcyjne na zamówienie, ra nails lakier hybrydowy, plisy Oświęcim, durobet ceny, bcaa katowice sklep, Szamba Betonowe Piaseczno

Komentarze i opinie:

Podobne artykuły:

  • Części samochodowe – Radom

    Pierwsze samochody W czasie kiedy poswatały pierwsze samochody ludzie otwierali oczy ze zdziwienia kiedy je po raz pierwszy widzieli na żywo. Nie ma w tym nic dziwnego. Dotychczas poruszano się jedynie za pomocą koni, rowerów czy pojazdów na parę. Pierwsze samochody spalinowe spowodowały rewolucję w transporcie. Coraz więcej ludzi było stać na posiadanie własnego pojazdu….

    Read more
  • Sportowa rywalizacja kierowców na torze

  • Przyczepy kempingowe