Wycieczka objazdowa – sposób na kilkudniowy urlop

Wycieczka objazdowa – sposób na kilkudniowy urlop
2 votes, 3.50 avg. rating (72% score)

Przewoz osób do Niemiec (7)Dla większości turystów kilkutygodniowe wczasy są zbyt kosztowne, a weekendowy wyjazd – zbyt krótki. Rozwiązaniem tego dylematu może być kilkudniowa wycieczka objazdowa (inaczej: krajoznawcza), czyli podróż po wybranym regionie autokarem.

Podróż autokarem jest komfortowa, a przy tym ma walor edukacyjny. Niemniej nie jest ona zarezerwowana wyłącznie dla szkół. Pary, single i rodziny także mogą wykorzystać ten sposób spędzania urlopu. Wycieczka objazdowa jest sposobem na aktywny wypoczynek poprzez zwiedzanie. Właśnie ta metoda wielu osobom pomaga oderwać się od codziennej rutyny i zapomnieć o pracy.

Poznaj region w kilka dni

Typowa wycieczka objazdowa autokarem trwa od 3 do 7 dni – to wystarczy, aby poznać główne atrakcje i najciekawsze miejsca. Na poznanie kraju to może zbyt mało, ale na region wystarczająco długo. Wycieczki krajoznawcze autokarem są organizowane zarówno w Polsce, jak i za granicą – przez polskie biura podróży, które współpracują z polskimi i zagranicznymi przewoźnikami. Na wycieczkę objazdową zabierz ze sobą koniecznie wygodne buty i aparat fotograficzny, żeby później mieć co wspominać i nie nabawić się żadnych kontuzji, ani odcisków.

Trudno oderwać oczy

Wycieczka krajoznawcza trwa w czasie jazdy autokarem i podczas zwiedzania zabytków piechotą. Dzięki temu, że autokarem można dojechać niemal wszędzie, nie ma obaw o to, że wędrówki będą zbyt długie i męczące. Podczas jazdy autokarem po nieznanym regionie trudno oderwać oczy od szyby – a wszystko przez wspaniałe widoki rozciągające się za oknami pojazdu, zwłaszcza w Bieszczadach lub innych polskich górach.

Wycieczkę objazdową możesz zorganizować samodzielnie

Jeżeli żadna z propozycji biura podróży, ani przewoźnika autokarowego nie przypadła Ci do gustu, weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie zorganizuj taką wycieczkę. Na początek zbierz grupę zainteresowanych osób. Następnie wyznaczcie odpowiednią trasę. Później wystarczy tylko skontaktować się z przewoźnikiem oraz zarezerwować miejsca w pensjonatach i hotelach znajdujących się na trasie. Odpowiednio zaplanowana wycieczka krajoznawcza z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń w gronie najbliższych i znajomych.

Busy Rzeszów – wynajmiesz na www.autokary-lancut.pl

Problemem w przypadku samodzielnego organizowania wycieczki mogą być wysokie koszty. Niemniej cenę wynajmu autokaru można spróbować negocjować. Z kolei noclegi nie muszą być rezerwowane w pięciogwiazdkowych hotelach. Biura podróży zwykle zapewniają wysoki standard, ale wiąże się on również z wyższą ceną. Kilkudniowe wycieczki objazdowe można odbyć już w cenie od kilkuset złotych za osobę. Zazwyczaj w czasie takiego urlopu turyści mają jeden dzień na spędzenie go bez towarzystwa przewodnika i innych podróżujących – jest to tzw. czas dla siebie, na zwiedzenie tego, co warto zobaczyć, ale plan ramowy wycieczki objazdowej tego nie uwzględnił.

Podobne wpisy o samochodach:

about author

admin

related articles

Komentarze i opinie:

Podobne artykuły:

  • Foteliki samochodowe

    Foteliki samochodowe to rzecz niezwykle potrzebna wszystkim, którzy przewożą dzieci w swoich pojazdach. Bardzo dobrze, że w którymś momencie pojawiły się na rynku, bo przecież kiedyś ich po prostu nie było, a dzieci podróżowały samochodami. Jeśli kogoś jeszcze nie przekonuje, że foteliki samochodowe są koniecznością, to może sobie obejrzeć dostępne nawet w sieci materiały filmowe…

    Read more
  • Mechanik samochodowy Wrocław

  • Wypożyczalnia przyczep Wrocław